Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Şartlar & Koşullar

Adsız 4

Şirketimiz, tüketici haklarını korumakta ve satış sonrası müşteri memnuniyetini en ön planda tutmaktadır. Satın aldığınız ürünlerle ilgili yaşayabileceğiniz memnuniyetsizlik, üretim ve servis kaynaklı her türlü sorun, titizlikle değerlendirilmekte ve en kısa sürede çözüme kavuşturulmaktadır. Ürün iade istekleri 23/02/1995 tarihli ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 31 inci ve bu Kanuna 4822 sayılı Kanunla eklenen 9/A maddeleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır. Ürün iadesi konusunda sizlere daha iyi ve hızlı bir şekilde hizmet verebilmemiz için gerekli olan şartları aşağıda bulabilirsiniz; Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. Buna rağmen www.yurtpazar.com ’den yapılmış olan alışverişlerde 30 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek olmaktayız.

Kampanyalı ürünlerde ürün değişimi yapılmamaktadır. İnternet Mağazamızda değişim yapılmamaktadır. İade durumunda internet mağazacılık kanalımıza ait iade adresine kargo gönderimi yapılmalıdır. Ürünlerinizin orijinal ambalajlarında, etiketli ve kullanılmamış olarak iade edilmesi gereklidir. Sipariş ile birlikte gönderilen bir promosyon ya da ücretsiz ürün varsa geri gönderilmelidir.

İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

Kişiselleştirilerek size özel hale getirilmiş ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilememektedir.


1. DİĞER ŞARTLAR VE İADE KARGO ÜCRETLERİ

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler ayıplı ise anlaşmalı kargo firmalarımızla gönderildiği taktirde, kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Kalite Güvence Departmanımıza gelen ürünlerin, iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İadenin hesabınıza yansıma süresi, bankanızın inisiyatifindedir. Kredi kartına yapılan iadeler 1-5 gün içerisinde hesaba yansımaktadır

İade edeceğiniz ürünleri Yurtiçi Kargo ile ücretsiz gönderebilirsiniz. İadeler aşağıdaki adresimize yapılmak zorundadır.

2. İADE İŞLEMLERİ

 •         İade edilecek ürün sadece anlaşmalı olduğumuz kargo firmaları tarafından teslim alınabilir. Bunun dışında herhangi bir kargo şirketiyle elimize ulaşan ürünlerin iadesi ve ulaşım bedeli kabul edilmeyecektir.

•         İade edilecek ürün, irsaliyeli fatura ile arkasında mevcut olan iade formuna iade sebebi doldurularak gönderilmelidir. Faturası gönderilmeyen ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.  

•         Kullanılmamış olan iade etmek istediğiniz ürünü faturanız ile beraber Kargo ofisine ürününüz teslim alındığında bir eposta ile bilgilendirileceksiniz. İade ettiğiniz ürününüz iade koşullarına uyması durumunda siparişte kullandığınız ödeme metodu kullanılarak geri ödemeniz gerçekleştirilecektir.

•         İade siparişinize ait ödemeniz, iade ürününüz teslim alındığı tarihten itibaren en fazla 7 işgünü içerisinde bankaya bildirilecektir. Ücret iadeniz yapıldığında size e-posta ile bildirim gönderilecektir.

•         İade etmek istediğiniz ürün / ürünler ayıplı ise kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır. Bu durumda da anlaşmalı kargolar ile gönderim yapmanız gerekir. Diğer durumlarda ise kargo ücreti size aittir.

3. İNCELEME ÜRÜN İŞLEMLERİ

 •         Siparişinizde bulunan ürünler ile ilgili tüketici kaynaklı olmadığını düşündüğünüz bir sorun ile karşılaşmanız durumunda, ürünü fatura ve sorunu belirten açıklaması ile birlikte firmamıza geri gönderebilirsiniz.

•         Gönderilen ürününüzle ilgili inceleme işlemi en geç 21 gün içerisinde tamamlanmakta ve tarafınıza bilgi verilmektedir.

•         İnceleme sonucunda üretim kaynaklı bir problemle karşılaşılması durumunda ücret iadeniz yapılacaktır. Kullanıcı kaynaklı bir sorun ile karşılaşılması durumunda ürününüz anlaşmalı kargo firması ile sistemde kayıtlı olan adresinize gönderilecektir.

4. TESLİMAT İŞLEMLERİ

 •        Siparişinizin onaylanmasından sonra www.akinluletasi.com bağlantısı üzerinden siparişlerinizi görüntüleyebilir, durumları hakkında bilgi sahibi olabilir ve kargoya verildikten sonra kargo takibi yapabilirsiniz.

•         Online olarak sitemizden verilen siparişler sipariş formunda belirtilen zaman içinde periyodik olarak her gün, gün içinde belli saatlerde kontrol edilmektedir.

•         Siparişler sadece Türkiye sınırları içinde olması gerekir. Yurtdışı kargo hizmetimiz bulunmamaktadır.

•         İndirim ve promosyon zamanlarında, artan talep nedeniyle teslimatın biraz daha geç gerçekleştirilebileceğini bilmenizi isteriz.

•         Teslimatlar, sipariş ettiğiniz ürünlerin stokta bulunması ve ödemenizin alınabilmesi halinde yapılabilecektir.

Adres:
YURTPAZAR
İsmetiye Mah Nihavend Sok No 8/A Battalgazi Malatya